Piec gazowy Viessmann Vitodens 100 – jak wypada na tle konkurencji?

0
1400
Piec gazowy Viessmann Vitodens 100 - jak wypada na tle konkurencji?

Dziś pod lupę weźmiemy bardzo popularne urządzenie do ogrzewania domów jednorodzinnych, czyli piec gazowy (zwany również kotłem). Następnie przyjrzymy się nie mniej popularnemu modelowi takiego pieca – Viessmann Vitodens 100.

Z artykułu dowiesz się:

  • czym charakteryzuje się piec gazowy jednofunkcyjny?
  • jakie parametry posiada Viessmann Vitodens 100?
  • czy faktycznie wyróżnia się na tle konkurencyjnych urządzeń?

Piec gazowy jednofunkcyjny – co to?

Najprościej mówiąc: jego jedynym zadaniem jest dostarczenie wody o odpowiednie temperaturze do systemu centralnego ogrzewania. A jeśli wyposażony został w podgrzewacz, zapewnia także ciepłą wodę użytkową. Obie te funkcje posiada natomiast kocioł dwufunkcyjny – jak nazwa wskazuje: pracuje na dwa sposoby. Po pierwsze zapewnia ciepło w systemie C.O. Po drugie umożliwia przepływowe ogrzewanie wody użytkowej.

Piec Viessmann Vitodens 100 jest piecem jednofunkcyjnym, ale znajdziemy również model dwufunkcyjny np.: KOCIOŁ VIESSMANN VITODENS 111.

Parametry pieca Viessmann Vitodens 100

Techniczne wskaźniki pozwoliliśmy sobie przedstawić w formie bardziej zjadliwej dla konsumentów, zatem nie bądźcie zaskoczeni opisową formą parametrów!

  1. Dzięki kompaktowym wymiarom (350x400x700 mm), niewielkiemu ciężarowi (35kg) i bardzo cichej pracy gazowy kocioł Vitodens 100-W może być bez problemu zamontowany w każdym pomieszczeniu.
  2. Piec ten wykorzystuje dodatkowo ciepło utajone spalin. W efekcie osiąga sprawność do nawet 98%, dzięki czemu redukuje koszty ogrzewania i odciąża środowisko naturalne.
  3. Podobnie jak inne gazowe kotły kondensacyjne marki Viessmann, Vitodens 100 został wyposażony w wymiennik ciepła Inox-Radial wykonany ze stali szlachetnej. Technika ta zapewnia wysoką sprawność oraz bezpieczną i efektywną pracę kotła.
  4. Piec wyposażony jest w elektroniczny regulator, sterowany temperaturą pomieszczeń. Po przyłączeniu czujnika temperatury zewnętrznej kocioł przełącza się automatycznie na sterowanie pogodowe. Jednak do eksploatacji sterowanej pogodowo wymagany jest dodatkowo drugi termostat zegarowy lub zegar sterujący, które trzeba dokupić dodatkowo.

Opinie o piecu gazowym Viessmann Vitodens 100

Przechodzimy teraz do konfrontacji tego, co w specyfikacji deklarował producent z tym, co o piecu gazowym myślą użytkownicy.

W serwisie ceneo.pl model ten uzyskał ocenę 3,5/5, natomiast w innej porównywarce uplasował się na 5. miejscu (wyprzedzały go piece bardziej ekologiczne).

Opinie i recenzje są zróżnicowane – jedni użytkownicy podkreślają jego bezawaryjną pracę przez nawet kilkanaście sezonów, a inny zwracają uwagę na częste, małe awarie. Większość podkreśla jednak, że koszty gazu zmniejszyły się znacznie w porównaniu do wcześniejszych systemów.

Warto pamiętać, że sklepy i hurtownie często udzielają gwarancji, a ponadto sprzedawca jest odpowiedzialny z tytułu rękojmi za wady fizyczne, które istniały w chwili przejścia towaru w ręce klienta lub wynikły z przyczyny tkwiącej w sprzedawanym towarze w tej samej chwili. Nie należy więc obawiać się, że trafimy na bubla – zawsze mamy możliwość reklamacji, która musi zostać uznana w przypadku „wrodzonych” wad.

Z naszego doświadczenia piece Viessmann Vitodens 100W plasują się w czołówce najczęściej sprzedawanych kotłów jednofunkcyjnych!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here