Co warto wiedzieć na temat zamawiania kuchni na wymiar?

0
729
Co warto wiedzieć na temat zamawiania kuchni na wymiar?

Meble kuchenne na wymiar to bez wątpienia duży wydatek. Z drugiej strony decyduje się na takie meble naprawdę wielu inwestorów. Dlaczego? Bo meble kuchenne to przecież inwestycja na lata, dlatego też lepiej od razu zapłacić za coś, co będzie nie tylko estetyczne, trwałe, ale też funkcjonalne.

Jak zamówić kuchnie na wymiar?

W jaki sposób kupić swoje meble kuchenne na wymiar? Pierwszy krok to znalezienie producenta, którego stylistyka odpowiada temu, co się nam podoba. Warto przejrzeć między innymi dostępne katalogi, które często można oglądać online. Drugi sposób to znalezienie mediów społecznościowych producenta, na przykład profilu na Facebook lub Instagramie. To właśnie tam można zobaczyć zdjęcia gotowych realizacji, które były robione dla wcześniejszych klientów. To jeden z najlepszych sposobów na to, aby zobaczyć, w jakim stylu produkowane są meble w wybranej przez nas firmie. Jeśli stylistyka nam odpowiada, wystarczy umówić się, pisząc maila lub dzwoniąc. Kolejny etap to będzie spotkanie z przedstawicielem firmy, który zbierze wywiad dotyczący naszych oczekiwań, a także dokona pomiarów w kuchni.

Oczekiwania versus rzeczywistość

Aby łatwiej było porozumieć się z przedstawicielem firmy, warto przygotować sobie po prostu zdjęcia tych mebli kuchennych na wymiar, które podobają się nam najbardziej. To mogą być meble konkretnego producenta, ale też inne, na przykład znalezione w internecie. Chodzi o to, aby podzielić się swoimi inspiracjami i tym, co się najbardziej podoba. Dzięki temu łatwiej będzie przedstawić swoją wizję. Meble kuchenne na wymiar mogą mocno różnić się cenami. Wynika to na przykład z tego, że w różnych meblach stosowane są różne rozwiązania, na przykład mechanizmy otwierania i zamykania. Niektóre są droższe, inne są tańsze. Warto wiedzieć, jakim budżetem dysponujemy, bo dzięki temu łatwiej będzie podejmować decyzje.

Pomiary w domu, czyli bardzo ważny etap inwestycji

Bardzo istotny etap to pomiary dokonywane w domu lub mieszkaniu, na które trzeba umówić się w dogodnym dla nas terminie. Na ten etap warto przeznaczyć trochę więcej czasu, ponieważ pomiary zwykłe trwają nawet kilka godzin. Wszystko zależy bowiem od tego, jak bardzo skomplikowany ma być projekt. Plusem mebli robionych na wymiar jest to, że dzięki nim można naprawdę świetnie zagospodarować każdą przestrzeń, co jest istotne na przykład wtedy, gdy kuchnia jest naprawdę bardzo mała. Gotowe meble kupowane gdzieś w markecie albo sklepy z meblami niestety bardzo trudno tak idealnie dopasować. Poza tym nie są tak wytrzymałe i estetycznie wykonane. Biorąc pod uwagę to wszystko, kuchnie na wymiar to naprawdę świetna inwestycja na lata. Warto zdecydować się na ten wydatek do swojego domu.

Artykuł opracowany przy współpracy z firmą:
Dynarek Meble
Kuchnie na zamówienie Lublin
ul. Janusza Korczaka 22
20-456 Lublin
NIP 9462660103

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here